Almanya’dan Perde Siparişi Hakkında Soru-Cevap

PERDES PERDE olarak en çok ürün teslimatı yaptığımız ülke olan Almanya’ya gönderdiğimiz kargolar hakkında özel olarak hazırladığımız soru-cevap listesi

Soru: Almanya’ya perde gönderiyor musunuz? Almanya’daki evime teslimat yapabilir misiniz?

Cevap: Evet Almanya’ya perde gönderiyoruz. En sık ürün gönderdiğimiz Ülke Almanya’dır. Vereceğiniz adrese kargonuz teslim edilecektir.

Soru: Hangi perdeleri Almanya’ya gönderebilirsiniz?

Cevap: Tüm tül perdeleri, fon perdeleri, kruvaze perde modellerini, tüm perde aksesuarlarını, stor perdeleri ve zebra perdeleri Almanya’ya sorunsuz bir şekilde gönderiyoruz.

Soru: Türkiye’den Almanya’ya kargo kaç günde geliyor?
Ürünler Kargoya verildikten sonra en geç 8-11 iş günü içinde teslim edilmektedir. Bu sure daha kısa olabileceği gibi yılın belirli zamanlarında, yılbaşı gibi, bu teslim süresi uzayabilir.

Soru: Kargomu teslim aldım; ancak, perdeleri terziye götürmem gerekir mi? Gelen perdeleri direkt asabilir miyim?

Cevap: Kargonuz elinize ulaştığında, perdeler kargodan kullanıma hazır şekilde çıkacaktır. Perdeleri Kornişe takıp kullanabilirsiniz.

Soru: Almanya’ya gönderdiğiniz  kargoları nasıl paketliyorsunuz? Paketlemeniz ne kadar güvenli?

Cevap: Verdiğiniz siparişler deneyimli terzilerimiz tarafından dikildikten sonra özel kutularının içerisinde kırışmayacak ve herhangi bir sıvıya maruz kalmayacak şekilde özenle paketlenmektedir.

Soru: Almanya’ya teslim edilecek perdeler kırışır mı?
Cevap: Hayır. Perdeler zahmetsiz kırışmayan özellikte birinci sınıf kumaştan üretilmektedir. Ayrıca, özel kutuların içerisinde teslim edildiğinden perdeler kırışmamaktadır.

Soru: Almanya’ya yapacağınız teslimlerde hangi kargo şirketini kullanıyorsunuz?

Cevap: PERDES Perde olarak yurtdışı kargolarımızı çoğunlukla Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi posta teşkilatı olan PTT TURPEX ile gönderiyoruz. Almanya’ya kargo gönderirken çoğunlukla PTT kargoyu tercih ediyoruz. Kimi zaman ise diğer DHL, UPS ve MNG gibi uluslararası kargo şirketleri ile gönderiyoruz.

Soru: PTT TURPEX Nedir?
Cevap: Türkiye’nin resmi posta teşkilatı olan PTT’nin yurt dışı hızlı kargo gönderme hizmeti verdiği sistemdir. TURPEX sözcüğünün açılımı Turkish Parcel Express’dir.

Soru: Gönderdiğiniz ürünler Almanya gümrüğüne takılır mı?
Cevap: Hayır, Almanya devleti kargo ile ülkeye girecek yasaklı eşya listesini resmi olarak yayımlamaktadır. Perde ve aksesuarları bu listede yer almamaktadır. Almanya’nın kargolar için yasaklı ürün listesine bakabileceğiniz bağlantı linki: https://www.ptt.gov.tr/ptt-yurt-disi-kargo-hizmetleri-posta-yoluyla-gonderilmesi-yasak-maddeler

Soru: Sipariş verdiniz ve kargonuzu Almanya’daki evinize gelene kadar nasıl takip edebilirsiniz?
Cevap: PTT Kargonun online kargo takip sistemi bulunmaktadır. Ayrıca müşteri temsilcisi siparişiniz kargoya verildikten sonra takip adresini ve takip numaranızı size ayrıca iletecektir. Bu takip sistem ile kargonuzu canlı bir şekilde takip edebilir, kargonuzun tüm hareketlerini görebilirsiniz. PTT Takip adresi https://gonderitakip.ptt.gov.tr/
Diğer kargo şirketleri ile ürün gönderilmesi halinde ilgili bağlantı adresi size yine gönderilecektir.

Soru: Türkiye’den Almanya’ya Kargo ücretleri ne kadar tutar?
Cevap: Söz konusu Almanya gibi Avrupa ülkelerine teslimat olduğunda, Kargo ücretleri Türkiye’deki kur değişkenliğine bağlı olarak sıklıkla değişmektedir. Bu nedenle müşteri temsilcimizden güncel Almanya kargo ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Soru: Almanya’ya gelecek olan kargo kaybolsa, çalınsa veya perdeler zarar görse ne olacak? Türkiye’den Almanya’ya gönderdiğiniz kargolar sigortalı mıdır?
Cevap: PTT Kargo gönderilerin kaybolması, çalınması ve hasarı halinde hak sahiplerine tazminat ödenmektedir. Ancak, hasar ve kayıplara ilişkin tazminat taleplerinin değerlendirilmeye alınabilmesi için 30 gün içerisinde hak sahibi tarafından başvuru yapılması gerekmektedir. ​PTT’nin tazminat ile ilgili internet adresi: https://www.ptt.gov.tr/ptt-yurt-disi-kargo-hizmetleri-turpex

Soru: Almanya’nın hangi şehirlerine teslimat yapılıyor?

Cevap: Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt, Stuttgart, Düsseldorf, Dortmund, Essen, Leipzig, Bremen, Dresden, Hannover, Nürnberg, Duisburg, Bochum, Wuppertal, Beilefeld, Bonn, Münster, Karlsruhe, Mannheim, Augsburg, Weisbaden, Gelsenkirchen, Mönchengladbach, Braunschweig, Chemnitz, Kiel, Aachen, Halle, Magdeburg, Freiburg, Krefeld, Lübeck, Oberhausen, Erfurt, Mainz, Rostock, Kassel, Hagen, Hamm, Saarbrücken, Mülheim, Postdam, Ludwigshafen, Oldenburg, Leverkusen, Osnabrück ve Solingen.

İlave sorularınız var ise Whatsapp danışma hattımızdan 7/24 bilgi alabilirsiniz? +90 507 402 38 01

10 Ekim 2023 BLOG Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim